Európa Liga: a Hapoel Beér-Seva idegenben leckéztette az Intert

Izraeli öröm a San Siróban - fotó: uefa.com

Az izraeli bajnok Hapoel Beér-Seva nagy meglepetést ért el a csoportkör nyitányán, 2-0-s diadallal távozott az Internazionale otthonából, a Giuseppe Meazza Stadionból csütörtök este.

A magyar válogatott balhátvédje, a DVSC korábbi labdaúgója, Korhut Mihály kezdőként szerepelt a milánói találkozón, végig rendkívül magabiztosan látta el feladatát, amit jól mutat, hogy az ő oldalán nem tudtak veszélyes támadást vezetni a hazaiak. A Hapoel a helyzetei alapján nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Korhutot a 85. percben cserélték le.

A 12 csoportból az első és a második helyezettek jutnak tovább. A 24 együtteshez a kieséses szakaszban csatlakoznak a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik helyezettjei.

Az EL csoportszakaszának további játéknapjai: szeptember 29., október 20., november 3., november 24., december 8. A döntőt május 24-én játsszák Stockholmban.

A Maccabi Tel-Aviv csapata viszont otthon vezetett 3:0-ra a 76. percig, aztán kikapott 4:3-ra a Zenit Szentpétervár ellen. A 81. percben még 3:1 volt, aztán egy kiállítás döntött.