Maradt még egy esély: És győztünk!!!

fotó: Danny-w / Wikimedia

Ma este győzni kell! – ez ma (csütörtök) két izraeli csapat öltözőjében hangzott el!
A Maccabi Tel-Aviv meccse egyszerűbbnek tűnt az ír Dundalk ellen. Győztünk!

De a győzelem is kevés volt a boldogsághoz! Az is kellet volna a továbbjutáshoz, hogy a csoport párhuzamosan zajló mérkőzésén a pétervári Zenit megverje a holland AZ Alkmaart. Az orosz csapat – az eredménytől függetlenül – továbbjutó volt, de nem tette meg nekünk ezt a szívességet…

A tel-avivi csapat 2:1-re győzött, de kiesett.

A magyar ember – akkor is, ha izraeli – társaságban szeret meccset nézni.
Ha elfogadnak társnak, nézzék velem itt az Izraelinfón a labdarúgó Európa Liga csoportkörének utolsó mérkőzését: a Hapoel Beér-Seva élet-halál harcát a kieséses szakaszba jutásért.

Már vártam a kérdést – kedves nyelvtársaim! Igen! Van magyar vonatkozása a találkozóknak. A magyar válogatott focistája, Korhut Mihály új csapatában, a Hapoel Beér-Sevában küzd ma az izraeli sporttörténeti sikerért!

A beér-sevaiak Southampthonban lépnek ma este pályára. Ha győznek, továbbjutnak. Jelenleg azonos ponttal áll a csoport második helyén a két csapat. Ilyenkor nem az abszolút gólarány számít, hanem az egymás elleni mérleg. A beér-sevai meccs 0:0 volt, ezért Angliában 1:1-nél már az izraeli csapat megy tovább.

0:0, vagy vereség: kiesés!

A Southampthon otthon kemény ellenfél lesz…
Szóval lesz még mit nézni! …és ha nincs tévé-közelben,itt az Izraelinfó!
Élőben jelentkezem a képernyő elől. Hűtsük a virtuális és a valódi söröket.
22.00 kor találkozunk, itt!

A játék menete:

6. perc: Korhut Mihály beadását az angol kapus hatástalanítja…Ez volt az első épkézláb akciónk!

Negyedóra eltelt. Folyamatos nyomás alatt tartanak mnket az angolok…

18. perc: Formás kis beer-sévai támadás után Buzaglo 10 méterről lő! Fölé!

A Titanic Southamptonból indult…

Kinek lesz ez ma este rossz ómen?

24. perc: szabadrúgáshoz jut a Hapoel, semmi. De fordul belőle az ellenfél, és meg se áll a kapunkig… Semmi!

Alábbhagytak a Southampthon-rohamok. Mire leírom, Goreshnek kell hatalmas angol lövést hárítania.

A szünet előtti utolsó percben még egy szabadrúgást hárít Goresh kapus. Mondhatjuk úgy is: megúsztuk kapott gól nélkül az első félidőt.

0:0

De ez kevés a továbbjutáshoz. Gólt kellene lőni!

SZÜNET

Az első 5 perc kemény szkander a középpályán. Egy-egy helyzet itt is ott is!

Három Southampthon szögletet úszunk meg zsinórban…

61. perc: Folyamatos a tűzijáték beer shévai kapu előtt…

Összehozunk egy támadást végre… elhal a tizenhatosnál.

Copy-paste az előző mondat.

Fogy az idő! 70. perc.

Barak Bakhar a Hapoel edzője szóváltásba keveredik Redmonddal, az angolok szélsőjével. Korhut Misit lecserélik

Azután szinte a semmiből Buzaglo gyönyörű gólja!

1:0

79. perc: Továbbjutásra állunk! Egy egyenlítő Southampthon-gól még kevés lenne az angoloknak…

Pár percig csend volt Southamptonban!

Még öt perc! A szurkolók elindulnak haza…

Még egy angol helyzet… kimarad.

3 perc hosszabbítás.

És akkor egyenlítenek az angolok… Van Dyke góljával.

1:1

Fújják már le!

Kimarad egy nagy angol helyzet aztán egy izraeli…

Vége. TOVÁBBJUTOTTUNK!

Izraeli örömtánc a southampthoni gyepen… és a boldog ugrálók között egy magyar fiú: Korhut Mihály.

Találkozunk a kieséses szakasz meccsein itt az Izraelinfón. (Tudták hogy angolul knockout-period-nak hívják?)

Köszönjük a Patreon-os és PayPal-es támogatóink adományait, amivel segítik életben tartani a magazint! Ha szereted olvasni az Izraelinfót és úgy gondolod, érdemes és fontos folytatni ezt a projektet, itt csatlakozhatsz havi támogatóinkhoz. Egyéb támogatási lehetőségek itt.