Magyarország Tel-avivi Nagykövetsége asszisztens kollégát keres külgazdasági, kereskedelmi, innovációs, kutatási és tudománydiplomáciai feladatok ellátásában való közreműködésre

Az állás kiváló lehetőséget biztosít a tanulásra, a szakmai fejlődésre, Magyarország és Izrael bilaterális ügyeinek valamint, az együttműködésben részt vevő intézményrendszer megismerésére, gazdasági és innovációs területen elképzelt karrier megalapozására. Változatos feladatok és izgalmas kihívások várják a leendő asszisztens kollégát.

Jelentkezni önéletrajz, fizetési igény megjelölés és egy legfeljebb 1 oldal terjedelmű, magyar vagy angol nyelvű motivációs levél megküldésével lehet az alábbi e-mail címre: trade.science.tlv@mfa.gov.hu.

Munkaköri leírás:

  • kapcsolattartás a partnerekkel, üzletfelekkel telefonon, e-mailen és személyesen egyaránt;
  • rendezvény- és programszervezésben való aktív részvétel, árajánlatok bekérése és fordítása, a teljes munkafolyamat nyomon követése és jelentések készítése a közvetlen felettesek számára;
  • a gazdasági ügyintéző munkájának támogatása, pénzügyi dokumentációk elkészítése;
  • a külgazdasági és tudományos részleg közös postafiókjába érkező megkeresések kezelése;
  • számítógépes nyilvántartások vezetése;
  • a megszervezett programokon, találkozókon és rendezvényeken történő részvétel, jegyzőkönyv készítése;
  • tolmácsolási és fordítási feladatok ellátása héber-angol-magyar nyelven;
  • héber nyelvű sajtófigyelés.

Feltételek:

  • érettségi vagy azzal egyenértékű oklevél;
  • nyelvtudás: magyar, héber és angol nyelv felsőfokú ismerete írásban és szóban egyaránt;
  • Izrael államban történő foglalkoztathatóság;
  • Eventbrite, Zoom, MS Teams, valamint MS Office irodai programcsomag alapos ismerete, különösen Word, Excel, Outlook;
  • kezdeményezőkészség, rugalmasság, munkabírás, érdeklődés a gazdasági és kutatási ügyek iránt, humorérzék.

Előnyt jelent:

  • magyar anyanyelv;
  • további, Izraelben hivatalos/ széles körben beszélt nyelvek ismerete, pl. arab és orosz;
  • korábbi külgazdasági, innovációs- kutatási területen szerzett releváns tapasztalat vagy szakirányú végzettség;
  • rendezvényszervezői, tolmács, fordítói tapasztalatok;
  • írásbeli ajánlás korábbi munkahelyről;
  • a nagykövetség munkarendjének elfogadása (hétfőtől csütörtökig 8.00-16.30-ig, pénteken 8.00-14.00-ig történő munkavégzés, esetenként fizetett túlóra).

Munkabér és szabadságok:

  • évente 20 nap alapszabadság, az izraeli és magyar munkaszüneti napok
  • kérjük, fizetési igényét jelezze a jelentkezéskor
  • jogszabály szerinti egyéb, béren kívüli juttatások

A jelentkezők rövid írásbeli készség- és képességfelmérő teszten, valamint szakmai elbeszélgetésen vesznek részt.

Alkalmasság esetén a hivatali engedélyeztetési folyamat várhatóan 30-45 napot vesz igénybe.