A kormányfő felszólította hétfőn az általa felelősségtejesnek nevezett országokat, hogy kövessék az Egyesült Államok példáját, és vessenek ki új szankciókat Iránra az iszlám köztársaság legutóbbi ballisztikusrakéta-kísérlete miatt.
A brit kormányfő egyik szóvivője hétfőn elismerte, hogy a brit kormányt is aggasztja Irán január végén végrehajtott újabb ballisztikusrakéta-kísérlete. A szóvivő ugyanakkor védelmébe vette a Teheránnal 2015-ben kötött nukleáris megállapodást, amely megszüntette annak lehetőségét, hogy az irániak atomfegyvereket gyártsanak.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsának öt állandó tagja – köztük Nagy-Britannia – Németországgal közösen kötötte meg Iránnal az atomalkut.
Irán az egyezség értelmében kötelezettséget vállalt atomprogramja korlátozására, a Nyugat pedig ezért cserébe feloldotta az iszlám köztársaság elleni szankciók egy részét.
Netanjahu kezdettől fogva elutasította a megállapodást, amelyet Trump választási kampánya során „katasztrofálisnak” nevezett, és kilátásba helyezte felülvizsgálatát. Pénteken az Egyesült Államok újabb Irán-ellenes büntetőintézkedésekről döntött, az iszlám köztársaság ballisztikusrakéta-kísérletére válaszul.
Az izraeli kormányfő londoni látogatásának napirendjén szerepel még a közel-keleti békefolyamat ügye is. May állítólag nyugtalanságának fog hangot adni a megszállt palesztin területeken zajló izraeli telepbővítések miatt, amely „aláássa a bizalmat” – nyilatkozta May szóvivője.