Halálos kimenetelű merénylet Jeruzsálemben

Egy palesztin fegyveres tüzet nyitott Jeruzsálem óvárosában vasárnap reggel. Négy embert megsebesített, mielőtt a biztonsági erők agyonlőtték – jelentette a katonai rádió vasárnap.

A sebesültek közül egy harmincéves civil kórházba szállítás után meghalt.

A palesztin merénylő a Siratófalhoz közeli, a Templomhegyre, arab nevén a Haram al-Sarif teraszra vezető Lánckapu nevű, csakis muzulmánok belépését biztosító bejáratnál kezdett el lövöldözni.

A bejáratnál mindig fegyveres katonák ellenőrzik a forgalmat.

A helyszínen lévő biztonságiak a merénylőt agyonlőtték.

A terrorista, a Suafat nevű menekülttáborban élő 42 éves Fadi Abu Sahidam házilagos Carl Gustaf géppisztolyt használt. Egy kést is találtak holtteste mellett a terep átvizsgálásakor.

A Hamasz, a Gázai övezetet irányító palesztin iszlamista szervezet és az Iszlám Dzsihád nevű terrorszervezet üdvözölte a merényletet. A Hamasz úgy fogalmazott, „a szent város mindaddig folytatja a harcot, amíg ki nem űzi az idegen megszállót … A fiatalok addig folytatják törvényes harcukat, amíg el nem érik szabadságukat, földjük felszabadítását és a szent helyek visszaadását”.

Suafat menekülttáborban a biztonságiak nagy erőkkel érkeztek a merénylő otthonához:

Négy nappal ezelőtt egy palesztin terrorista megkéselt két határőr katonát az Ateret Kohanim nevű vallásos iskola közelében, az óváros Damaszkuszi kapujánál. Azt a merénylőt is agyonlőtték a helyszínre érkező biztonságiak.

Izrael 1967-ben Jordániától elfoglalta és azóta ellenőrzése alatt tartja a többségében palesztinok lakta Ciszjordániát és benne Kelet-Jeruzsálemet. Kelet-Jeruzsálemben több izraeli lakónegyedet, a térség többi részén pedig számos telepesvárost és falvat építettek fel, amelyek a nemzetközi törvények szerint törvénytelenek, mert megszállt területen az azt ellenőrző ország lakosai nem építkezhetnek. Izrael ezt az álláspontot az ehhez a térséghez fűződő bibliai és történelmi kapcsolatokra hivatkozva, valamint biztonsági szempontok alapján vitatja.

Köszönjük a Patreon-os és PayPal-es támogatóink adományait, amivel segítik életben tartani a magazint! Ha szereted olvasni az Izraelinfót és úgy gondolod, érdemes és fontos folytatni ezt a projektet, itt csatlakozhatsz havi támogatóinkhoz. Egyéb támogatási lehetőségek itt.