📻 Pénteki kiadás
• • •
📌 Vaskardok gázai háború:
> Déli front:
• Egy libanoni jelentés szerint Izraeli támadásokat hajt végre Rafahban, a Gázai övezet legdélibb városában. Gázai haláleseteket jelentettek a térségben.
• A Khan Yunisban működő kommandós alakulat folytatja a terroristák felszámolását és a Hamasz terrorista mozgalom erődítményeinek megtisztítását. Egy terrorista osztagot, ami megpróbált robbanótöltetet telepíteni a harcosaink közelébe, néhány percen belül azonosították és a légierővel együttműködve megsemmisítették.
• A „Cav 9” mozgalom aktivistái blokkolják a Kerem Shalom átkelőt, hogy megakadályozzák, hogy a humanitárius segélyszállító teherautók elérjék Gázát. A biztonsági erők azon dolgoznak, hogy evakuálják őket a zárt katonai területté nyilvánított helyről.
> Északi front:
• Tegnap este mintegy 30 rakétát lőttek ki Felső-Galileára. A rakéták nyílt területeken csapódtak be. Később a Meron-hegy környékén is hallatszottak riasztások. Személyi sérülés vagy kár nem történt.
• Rakétaelfogót indítottak egy gyanús légi célpont felé Haifa térségében a reggeli órákban. A robbanás hallatszott az egész városban.
• Szíriai jelentések szerint a damaszkuszi katonai repülőteret támadták.
> Júdea-Szamária:
• Tegnap este 12 palesztint tartóztattak le Júdea-Szamáriában. Terrorista pénzeket is lefoglaltak.
📌 Izraelben:
• A Miniszterelnöki Hivatalt érte a Yisrael Beitenu elnökének, Avigdor Libermannak az a vádja, miszerint a Hamasz engedélyt kapott Izraeltől, hogy a Gázai övezetben található Palestine Bankban talált 400 millió sékelt a júdea-szamáriai palesztin bankokba utalja át. A Miniszterelnöki Hivatal kijelentette, hogy „a tények nem helytállóak.”
• A beduin diaszpóra egyik lakosa 2016-ban átkelt Izraelből a Gázai övezetbe, csatlakozott a Hamasz terrorista mozgalomhoz, és segített az Izrael elleni hadműveletekben. A lakos részt vett a Nuhba terroristák kiképzésében is. Tavaly decemberben megpróbált visszajutni Izraelbe, és letartóztatták. Ma vádat emeltek ellene.
• Lezuhant egy polgári repülőgép Megiddo térségében. Egy ember súlyosan megsérült.
📌 Szerte a világon:
• Az ENSZ főtitkára tegnap este azt mondta: “Egyértelműen elítéltem a Hamasz szörnyű cselekedeteit. Egyértelműen elítéltem a nemzetközi humanitárius jog megsértését Gázában. Ismét megismétlem: azonnali humanitárius tűzszünetre és az összes elrabolt azonnali és feltétel nélküli szabadon bocsátására van szükség.”
• A Fehér Ház szóvivője, John Kirby kijelentette, hogy az Egyesült Államok nem támogat nagyobb izraeli katonai műveleteket Rafahban.
• Szaúd-Arábia, Egyiptom, Jordánia és az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszterei, Qatar miniszterelnöke és a PFSZ Végrehajtó Bizottságának főtitkára találkoztak. A találkozón résztvevők hangsúlyozták, hogy azonnali és teljes tűzszünetet kell kötni, fel kell számolni a Gázának nyújtott humanitárius segélyek korlátozásait és lépéseket kell tenni a kétállami megoldás megvalósítása érdekében a 67-es vonal mentén.
• Jemenben amerikai támadásról számoltak be tegnap este huti célpontok ellen.
📌 Időjárás:
• Szombaton enyhén csökken a hőmérséklet. Északon és az ország középső részén is előfordulhat zivatar.
📌 És két jóhírrel zárunk:
• Revital Shamir, Moti Shamir őrnagy özvegye, aki a háború elején a Reem kibuci harcokban elesett, bejelentette, hogy lánya született. „A nagy sötétség közepette hálát adunk a csodáért, hogy belépett az otthonunkba” – mondta.
• Shokeda település lakói tegnap este visszatértek otthonaikba, miután a háború kezdetén evakuálták őket.
A lakók a mosáv kapujától felvonulással és több száz fa elültetésével ünnepelték visszatérésüket.
Itt csatlakozhattok a WhatsApp-csoporthoz >>
Osszátok ezt a linket olyanokkal, akik minimumra akarják csökkenteni a napi izraeli híreket úgy, hogy mégis képben maradjanak.
https://chat.whatsapp.com/E1Y8831DeSCDo9m8YBPlsF
Köszönjük – támogatásotok tart életben minket! Ha szerinted is szükség van az Izraelinfóra, csatlakozz a támogatóinkhoz itt. Minden más támogatási forma itt.