A Wizz Air visszatér a Ben-Gurion repülőtérre: május 15-től újraindítja járatait Izraelbe és onnan

WizzAir repülőgép
Fotó: Wikipedia

A Wizz Air bejelentette, hogy csütörtökön, május 15-én újraindítja járatait Izraelbe és Izraelből, elsőként a múlt héten a Ben-Gurion repülőteret ért huti rakétatalálat óta. A spanyol Air Europa szintén újra közlekedik Izraelbe, ugyanakkor több légitársaság továbbra is felfüggeszti járatait.

A következő időszak kulcskérdése az lesz, hogy vajon azok a légitársaságok, amelyek meghosszabbították járattörléseiket, visszatérnek-e vagy elmélyítik a válságot az izraeli légiközlekedésben.

A Lufthansa-csoport (Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings) közölte, hogy május 31-ig nem tér vissza teljes kapacitással Izraelbe. Minden járatot töröltek május 18-ig, majd május 19–31. között csökkentett üzemmódban, éjszakai járatok nélkül működnek. A társaság jelezte, hogy a helyzet alakulásának függvényében akár a teljes izraeli működést is felfüggeszthetik május végéig.

Az Air Canada bejelentette, hogy szeptember 8-ig törli minden izraeli járatát, bár valójában több mint egy éve nem közlekedtet járatokat Izraelbe.

Tegnap az Air France és a Transavia bejelentették, hogy a következő héten nem térnek vissza a Ben-Gurion repülőtérre. Mindkét légitársaság közölte, hogy meghosszabbítják járattörléseiket Izrael felé és onnan május 20-ig. Az Air Baltic szintén törölte járatait ugyanezen dátumig, beleértve azt is.

A British Airways légitársaság bejelentette, hogy június 14-ig törli az Izraelbe tartó és onnan induló járatait. A United Airlines közölte, hogy május 18-ig törli járatait, az olasz ITA pedig május 19-ig szünetelteti a forgalmat Izrael és más országok között.

Izraelbe irányuló járataikat törlő légitársaságok:

Újraindul: május 15-én
– Wizz Air

Törölve: május 18-ig
– Lufthansa-csoport
– United Airlines

Törölve: május 19-ig
– ITA (Olaszország)

Törölve: május 20-ig
– Air France
– Delta Airlines
– Air Baltic
– Transavia

Törölve: május 21-ig
– Ryanair

Csökkentett üzemmódban: május 19–31. között
– Lufthansa
– SWISS
– Austrian Airlines
– Brussels Airlines
– Eurowings

Törölve: május 31-ig
– Iberia

Törölve: június 14-ig
– British Airways

Törölve: szeptember 8-ig
– Air Canada

A külföldi légitársaságok panaszai nyomán – amelyek a közlekedési minisztérium működésképtelenségét kifogásolták – Miri Regev közlekedési miniszter múlt héten válságtanácskozást hívott össze a Ben-Gurion repülőtéren az izraeli légiközlekedés nemzeti szintű felkészültségéről.

Köszönjük támogatásotokat, ez tart életben minket! Ha szerinted is szükség van az Izraelinfóra, csatlakozz a támogatóinkhoz itt. Minden más támogatási forma itt.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét