A gyűlölet és a terror ellen beszéltek, jöhetnek a tettek is

Ajelet Saked izraeli és Trócsányi László magyar igazságügyi miniszter kezet fog az Internethasználat és felelõsség - jogi eszközök az online gyûlöletbeszéd megfékezésére címû konferencia után tartott sajtótájékoztatón Budapesten, a Parlamentben 2016. június 6-án. - fotó: Bruzák Noémi / MTI

A gyűlöletbeszéd és a terrorizmus elleni küzdelem fontosságáról beszélt Trócsányi László magyar és Ajelet Saked izraeli igazságügyi miniszter újságíróknak hétfőn a Parlamentben, miután kétoldalú tárgyalásokat folytattak Budapesten.

Trócsányi László azt mondta, hogy a magyar és az izraeli kormány tiszteletben tartja a véleménynyilvánítás szabadságát, de a gyűlöletbeszéd ellen fel kell lépnie.
A témában hétfőn rendezett tudományos konferenciáról szólva örömét fejezte ki, hogy a jogászi hivatásrendek képviselőin kívül a médiahatóság és más szakemberek is részt vettek a tanácskozáson.

A miniszter hozzátette: olyan világban élünk, ahol a digitalizáció folyamatosan fejlődik, szinte gyorsabban, mint az igazságszolgáltatás, ezért nem csak prevencióra, de korrekcióra is szükség van.
Trócsányi László megemlítette: a találkozón beszéltek a migrációs válságról, annak Magyarországra gyakorolt hatásáról, valamint arról, hogy Magyarország az Európai Bírósághoz fordult a kvótahatározat miatt.     Egyeztettek arról is, hogy a terrorizmus elleni küzdelem mindkét országnál a prioritások közé tartozik.

Ajelet Saked izraeli igazságügyi miniszter azt mondta: egyetértettek abban, hogy a véleményszabadság korlátozása nélkül kell megtalálni azokat az eszközöket, amelyek hatékony választ adnak a gyűlöletbeszédre, “hiszen tudjuk, hogy a gyűlölködő szavakat tettek is követhetik, és a szavak szintjén kell megállítani a gyűlöletet”.
Ajelet Saked azt hangsúlyozta, hogy terrorhullám söpört végig Izraelen az elmúlt hónapokban. Mindez online gyűlöletkeltéssel kezdődött, vagyis a szavakkal – mondta. Hozzátette: amikor felvették a harcot az online gyűlöletbeszéddel, azt tapasztalták, hogy a terrorcselekmények is visszaszorultak.

“Ha nincs, aki felbuzdítson, ha nincsenek szavak, akkor azokat nem követik tettek” – fogalmazott.
Az izraeli igazságügyi miniszter megjegyezte, Izraelben az ügyészség heti rendszerességgel indít eljárást uszító állampolgárokkal szemben, legyenek akár arabok, akár zsidók.

Köszönjük támogatásotokat, ez tart életben minket! Ha szerinted is szükség van az Izraelinfóra, csatlakozz a támogatóinkhoz itt. Minden más támogatási forma itt.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét