A rendőrség közleménye, miszerint vádemelési javaslattal adja át a Benjámin Netanjahu miniszterelnököt érintő mindkét korrupciós ügyet a főügyésznek, nem ingatta meg a Likud párt vezető szerepét a parlamenti pártok között – ezt igazolja az izraeli hírcsatornák által készített és tegnap (február 15.) bemutatott közvélemény-kutatások eredménye. Érdekes viszont, hogy ez annak ellenére igaz, hogy a felmérés ugyanakkor azt is kimutatta, hogy a többség bizalma megingott Netanjahuban, többen tartják korruptnak és fogadják el a rendőrség véleményét mindkét ügyben.
Két vezető hírcsatorna, a 10-es csatorna és a „Hahadashot” közvélemény kutatása szerint ha most zajlanának a parlamenti választások Izraelben, a Likud párt 27-24 mandátumot szerezne, ezután a Jair Lapid vezette Jesh Atid következne 25-22 mandátummal, a Cionista Tábor (haMahané haCioni) 15-16, a Közös Lista 11-12, a baloldali liberális Merec párt pedig 7 mandátumot kapna.
Arról is megkérdezték a felmérésben résztvevőket, mi a véleményük a miniszterelnökről a nyomozás lezárása után, milyen mértékben bíznak benne, és véleményük szerint le kell-e mondania a rendőrségi ajánlás fényében (vagy árnyékában). A tízes kereskedelmi csatorna felmérése azt mutatta ki, hogy a megkérdezettek 50%-a szerint Netanjahunak le kell mondania, vagy fel kell függeszteni őt pozíciójában az eljárás idejére – és csak 42% szerint kellene hivatalban maradnia. 34% gondolja úgy, a rendőrség meg akarja buktatni Netanjahut – miközben 52% elutasítja ezt a teóriát. Két további televíziós hírcsatorna felmérése mutatott hasonló eredményt, vagyis egyértelműen többen fogadják el a rendőrség döntését és vélik úgy, hogy a kormányfőnek le kell mondania (legalábbis az ellene folytatott büntetőeljárás befejezéséig).
A „Kán” közszolgálati tévécsatorna megkérdezettjei közül 48% úgy válaszoltak, hogy Netanjahut korruptnak tartják, miközben csak 28% szerint nem valós ez az állítás.
Az egyik, 1000-es számmal jelölt ügyben mintegy egymillió sékel értékben (mintegy hetvenmillió forint) elfogadott ajándékok miatt nyomoztak a rendőrség “fehérgalléros bűnügyekben” eljáró szakemberei. A 2000-es számú aktával jelölt másik ügyben pedig a Jediót Ahronót című újság tulajdonos-kiadójával folytatott esetleges médiabefolyásolási üzleti alku miatt találták megalapozottnak a rendőrök a vádakat: szerintük mindkét ügyben megvesztegetés történt és ezért Netanjahu ellen vádirati javaslattal továbbították az aktát a legfőbb ügyésznek.
Ügyvéd, az Izraelinfo állandó szerzője. Az ELTE ÁJTK-n és a CEU alkotmányjogi karán végzett. 1995 óta él Izraelben. Jogászként dolgozik egy magáncégnél, mediátor (bírósági közvetítő). Izrael központjában él férjével és négy gyermekükkel. Hobbija az állampolgári ismeretek és az izraelinfo.com magazin, aminek főszerkesztő-helyettese.