Ritka látvány: egy karvalykeselyű (Gyps rueppellii) egy tel-avivi torony 43. emeleti lépcsőkorlátján.
A Közép-Afrikában őshonos madarat legutóbb hét évvel ezelőtt észlelték Izraelben, ezúttal azonban egy felújítás alatt álló toronyház 43. emeletén bóbiskolt egy példány. A Park és Természetvédelmi Felügyelet emberei befogták a rossz állapotban lévő madarat, és a felügyelet vadkórházába szállították.
Korábban 2014. május 9-én dokumentálták a karvalykeselyű megjelenését a Givat Gad rezervátumban.
A Természetvédelmi Felügyelet madárökológusa szerint a madár Közép-Afrikában honos, kihalófélben lévő veszélyeztetett fajhoz tartozik, melynek becslések szerint már csak 30000 egyede él. Átlagos testhossza 85-95 cm, szárnyfesztávolsága 220-250 cm, testtömege 7500 gramm. 1990 óta több alkalommal dokumentálták megjelenését Spanyolországban és Portugáliában.
Az ökológus hozzátette: „A karvalykeselyű populációja erősen csökken a zsákmányállatok mérgezése miatt. Az utóbbi években csökken a vadon élő állatok száma illegális mérgezések, áramütések, vadászat miatt is.”
Dr. Adam Nitzan, a vadkórház orvosa: „A madár nagyon rossz állapotban érkezett, rendkívül kimerült volt, lassú pulzussal. Ezen kívül a fejét is ütés érte, valószínűleg az épületben. A keselyű infúziót kapott és Antropint a pulzus stabilizására. Sajnos a kezelés sikertelen volt. Néhány órás kezelés után elpusztult.”
A Wikipédia szerint „A bizonyítottan legmagasabban szálló madár egy karvalykeselyű volt, ami 1973. november 29-én, 11 280 méter magasan ütközött egy kereskedelmi repülőjárattal Elefántcsontpart közelében.”