Izrael több légvédelmi rendszert semmisített meg egy Irán elleni támadás során, amelyek többek között olajlétesítményeket, gázmezőt és kikötőt védtek az ország déli részén – állította három iráni és három izraeli biztonsági tisztviselő a New York Timesnak. Az iráni források szerint a védelmi rendszerek megsemmisítése komoly aggodalmat kelt az országban, mivel az érintett helyszínek mostantól védtelenek a jövőbeli támadásokkal szemben, ha a két ország közötti lövöldözés folytatódik.
A források szerint az izraeli támadás célpontjai között voltak a Bándar Imam Khomeini petrokémiai komplexum és a hozzá kapcsolódó kikötő védelmi rendszerei, valamint az Abadan olajlétesítmény – mindkettő Huzisztán tartományban, Délnyugat-Iránban található. Az egyik forrás, aki az iráni olajminisztériumban dolgozik hozzátette, hogy a nyugati Ilám tartományban található Tang-e Bídzsár gázmező légvédelmi rendszereit is támadás érte.
Két izraeli forrás, akik a lappal beszéltek, elmondták, hogy a támadás terveit az iráni támadást követően azonnal kidolgozták a hónap elején, és célpontok között szerepeltek Irán nukleáris létesítményei is. Azonban az Egyesült Államok nyomására Izrael végül elkerülte a nukleáris helyszínek elleni támadást, hogy ne robbanjon ki regionális háború, amelybe az USA is beavatkozna. A források szerint a szombati támadás során Izrael végül az olaj- és gázlétesítmények körüli légvédelmi rendszereket támadta, de magukat a létesítményeket nem. Az egyik forrás szerint a támadás utáni műholdfelvételek azt mutatják majd, hogy Izrael csak a Huzisztánban található petrokémiai komplexum légvédelmi rendszereit támadta, magát a komplexumot nem.
A három biztonsági forrás szerint az izraeli támadás működésképtelenné tette a radar- és irányítási központokat. Iráni és izraeli források azt is elmondták, hogy Izrael valójában négy S-300 típusú légvédelmi rendszert semmisített meg, amelyeket Irán Oroszországtól vásárolt.