Ezüstérmet nyert Kínában az izraeli dzsúdós

A 24 éves Baruch Shamilov a 66 kg-osok versenyében kevesebb mint három perc alatt győzte le az Európa bajnok szlovák Adrian Gombocot, de a szombati döntőben kikapott Joshiro Maruyamatól, így csak a dobogó második fokára állhatott a kínai Guangzhouban zajló mestertornán.

A nők 52 kg-os versenyében Gili Cohen képviselte Izraelt, sportolónk ezúttal az ötödik helyen végzett.

Októberben Shamilov, Cohen és Timna Nelson Levy bronzérmet szereztek az Abu Dhabiban zajló Judo Grand Slam versenyen. Ez volt az első alkalom, hogy az izraeli sportolók a kék-fehér lobogó színeiben versenyezhettek. Korábban csak a szövetség jelzése kerülhetett fel a ruháikra.

Köszönjük a Patreon-os és PayPal-es támogatóink adományait, amivel segítik életben tartani a magazint! Ha szereted olvasni az Izraelinfót és úgy gondolod, érdemes és fontos folytatni ezt a projektet, itt csatlakozhatsz havi támogatóinkhoz. Egyéb támogatási lehetőségek itt.