Ram Landes, a Jeruzsálemi körzet című, a fővárosi rendőrök munkáját követő dokumentumsorozat producere a Facebook-on kért bocsánatot.
„Elnézés kérek a nézőktől és mindenkitől, akit a film készítése és sugárzása megsértett. Ez egy olyan lecke, ami örökre a lelkembe égett.” A produkciót készítő cég közben bejelentette, hogy nem nyugszik bele a sorozatot megrendelő és közvetítő KAN műsor-szolgáltató azon döntésébe, hogy felmondják a velük kötött megállapodásokat.
Landes a Coda cég producere, ez a produkciós vállalat készítette a hónapok óta sikerrel futó Jeruzsálemi körzet című sorozatot, amelynek egyik epizódjában dramaturgiai elemként terhelő bizonyítékot – egy lőfegyvert csempésztek be egy kelet-jeruzsálemi arab lakos házába. Az ügyet a Haaretz újság fedte el, s ezután a műsorszóró KAN tévétársaság megszüntette a filmkészítőkkel az együttműködést, és a filmsorozatot teljes egészében levette a műsoráról, és letiltotta még az elérhetőségét is az interneten.
„Vállalom a felelősséget, és bocsánatot kérek a nézőktől és mindazoktól, akiket sérelem ért a filmfelvétel és annak sugárzása miatt”, írta Landes a Facebook oldalán, „Olyan emberként, aki hisz az emberi méltóságban, minden ember méltóságában, leckét kaptam, ami a lelkembe égett, és ez megváltoztatja az életem menetét. Hiszem, hogy oka van ennek a leckének, és remélem, hogy ez a későbbekben ki is fog derülni”.
Landes elmondása szerint „beleszerettek” a nehéz és fontos munkát végző, ugyanakkor érzékeny, és emberiesen viselkedni is képes rendőrökbe, akik alacsony bérért oly sokat tesznek a polgárok biztonságáért, de „túlzásba estek”, pedig a céljuk az lett volna, hogy erősítsék a társadalom bizalmát a rendfenntartó szervekben.
A Coda produkciós cég azt is bejelentette, hogy etikai kódot fog kidolgozni, hogy a jövőben az ilyen jellegű hibákat megelőzhessék.
Ofer Kaszif, a Hadas/Taal baloldali pártlista parlamenti képviselője a főügyészhez fordult, és a sérelemért felelős rendőrök felelősségre vonásán kívül azt is kérte, indítsanak vizsgálatot arról is, van-e további példa arra, hogy a rendőrség terhelő bizonyítékokat rejt el bizonyos körzetekben illetve az e-fajta nyomozási eszközök használatának lehetőségét is nyomozzák ki.
Még Gilad Erdan, a közbiztonságért felelős miniszter is „súlyos” esetként és „nagy hibának” jellemezte az esetet a 12-es csatornának adott interjúban, és elismerésének adott hangot, amiért a rendőrség nem próbálja eltussolni az ügyet, hanem elismerte a tévedést és vizsgálatot indított az ügyben, hogy ha kell, személyesen is felelősségre vonja az érintetteket.
Ügyvéd, az Izraelinfo állandó szerzője. Az ELTE ÁJTK-n és a CEU alkotmányjogi karán végzett. 1995 óta él Izraelben. Jogászként dolgozik egy magáncégnél, mediátor (bírósági közvetítő). Izrael központjában él férjével és négy gyermekükkel. Hobbija az állampolgári ismeretek és az izraelinfo.com magazin, aminek főszerkesztő-helyettese.