A magyar Nemzeti Bank elnöke Izraelt is példaként említette, amelynek a gazdasági modellje alkalmas lehet arra, hogy a magyar politika kövesse. Van ennek alapja? Az elmúlt két, költségvetés nélküli évet példának lehet tekinteni?
Ha Lapidnak sikerül Bennettel kormányt alakítania, nem az ideológiai, konfliktusos kérdések lesznek először a terítéken, hanem az olyan elsődleges gazdasági, társadalmi és szociális problémák, mint az egészségügy, a lakáshelyzet és az oktatásügy, melyek javításra várnak, valamint a társadalmi különbségek növekedésének megállítása.
A várhatóan megalakuló új izraeli kormánynak három magyar vonatkozása is van, legfőképpen Jair Lapid személyében, aki – finoman fogalmazva – nincs a legjobb véleménnyel a magyar kormány egyes lépéseiről, az ottani antiszemitizmusról („a Horthy-korszak sem a kedvence”). Akkor a Lapid-kormány kapcsolata nem lesz olyan rózsás, mint a Netanjahu-Orbán kapcsolat? Viszont a magyar zsidó diaszpóra értőbb fülekre találhat?
Mi a különbség Netanjahu és Lapid között, hisz mindkettőjüknek szüksége van a szélsőjobboldal és az izraeli arabok támogatására?
Politzer Maymon Krisztina munkatársunk a Klubrádió Eurozóna című műsorában beszélgetett ezekről a kérdésekről Zentai Péterrel.
Szerinted mi lesz? Szavazz!
- Lapidnak sikerül valahogy kormányt alakítania Bennettel vagy nélküle (45%, 53 Votes)
- Ötödik választási forduló (36%, 42 Votes)
- Ganz alakít egységkormányt (14%, 16 Votes)
- Jobboldali kormány Netanjahu nélkül (6%, 7 Votes)
Összes szavazó: 118
Ügyvéd, az Izraelinfo állandó szerzője. Az ELTE ÁJTK-n és a CEU alkotmányjogi karán végzett. 1995 óta él Izraelben. Jogászként dolgozik egy magáncégnél, mediátor (bírósági közvetítő). Izrael központjában él férjével és négy gyermekükkel. Hobbija az állampolgári ismeretek és az izraelinfo.com magazin, aminek főszerkesztő-helyettese.