A „Fenn” egy graffiti projekt fedőneve, ami az Országos (még nem nemzeti, de az is lehet, hamarosan átnevezik, a szerk.) Szerencsejáték Kulturális és Művészeti Tanács kezdeményezésére indult, fennállásának 20. évfordulója alkalmából. A projekt kurátora és kivitelezője a „Gostown” cég, és az a célja, hogy a megszokott komfortzónából kilépve – kinézve – minél nagyobb teret biztosítsanak helyi képzőművészeti alkotásoknak.
Ennek megfelelően több tucat művészt kértek fel minél eredetibb és egyedibb falfestmények elkészítésére az ország legkülönbözőbb településein található közintézmények homlokzatára. Ezzel a kortárs képzőművészetnek egyfajta országot átszelő, mindenki számára szabadon elérhető kiállító teret kívánnak létrehozni.
Az a prekoncepció, hogy egy iskolának, oktatási intézménynek szigorúságot, komolyságot kell sugároznia? Ezt is hivatott megcáfolni a projekt. A legfrissebb példájuk ez a dél-tel-avivi kisiskolába járó gyerekek számára a Tant / Broken Fingaz által festett új, szemet gyönyörködtető falfestménye.
A graffitit úgy tervezték, hogy felkeltse és beindítsa a képzeletet, valamint kitágítsa a történetmesélés lehetőségeit. A színes karakterek és a furcsa lények mintha egyenesen egy mesekönyvből ugrottak volna elő:
Videó: facebook.com/watch/?v=599738908590994
Ti mit festenétek egy „ideális” iskola falára?
Ügyvéd, az Izraelinfo állandó szerzője. Az ELTE ÁJTK-n és a CEU alkotmányjogi karán végzett. 1995 óta él Izraelben. Jogászként dolgozik egy magáncégnél, mediátor (bírósági közvetítő). Izrael központjában él férjével és négy gyermekükkel. Hobbija az állampolgári ismeretek és az izraelinfo.com magazin, aminek főszerkesztő-helyettese.