Netanjahu állítása szerint hivatalának egyetlen munkatársát sem tartóztatták le, de az egyik letartóztatott személy a hivatal közvetlen környezetéből való, aki a háború alatt szorosan vele dolgozott. A bíróság a „Haaretz” és más sajtóorgánumok kérésére enyhítette a közzétételi tilalmat, és közölte, hogy a Sabak, az izraeli rendőrség és az izraeli hadsereg által folytatott vizsgálat még folyamatban van.
A rison lecioni békebíróság ma (pénteken) engedélyezte annak nyilvánosságra hozatalát, hogy az elmúlt héten több személyt tartóztattak le azzal a gyanúval, hogy „jogosulatlanul átadott minősített információk révén biztonsági kockázatot jelentettek.” Ez a „Haaretz” és más sajtóorgánumok kérésére történt, akik a közzétételi tilalom feloldását kérték az ügyben, amely a miniszterelnöki hivatalt és a biztonsági rendszert érinti. A bíróság szerint „érzékeny információk és információs források veszélyeztetéséről, valamint a Gázai övezet háborús céljainak elérését akadályozó kockázatról van szó.” A bíróság hozzátette, hogy a Sabak, az izraeli rendőrség és az izraeli hadsereg által folytatott vizsgálat jelenleg is folyamatban van. A közzétételi tilalom feloldására irányuló kérelmek tárgyalását vasárnap tartják meg a bíróságon.
Netanjahu hivatala este közölte a médiával, hogy „a hamis hírekkel és a látszattal ellentétben, amelyet a média próbál festeni, a miniszterelnöki hivatal egyetlen munkatársát sem hallgatták ki és nem tartóztatták le.” Ennek ellenére az egyik letartóztatott személy Netanjahu hivatalának közvetlen környezetéből származik, és szorosan együtt dolgozott vele a háború alatt. A Sabak vezeti a gyanúsítottak elleni nyomozást, és rendelkezik az állambiztonságot veszélyeztető ügyek kivizsgálásának jogkörével. A nyomozók azt is vizsgálják, kik lehetnek még érintettek az ügyben, és hogy a gyanúsítottak – köztük a fő gyanúsított – tevékenysége valóban veszélyeztette-e az állam biztonságát.
A biztonsági rendszer nemrégiben aggodalmát fejezte ki a bizalmas és minősített dokumentumok kezelésének módja miatt. Tegnap arról számoltak be, hogy a miniszterelnöki hivatal egy olyan szóvivői munkatársat foglalkoztat, aki biztonsági ügyekkel foglalkozik, annak ellenére, hogy megbukott a biztonsági besorolási eljáráson. A múlt hónapban két nemzetközi sajtóhír jelent meg, az egyik a német „Bild” lapban, a másik a brit „Jewish Chronicle” újságban, amelyek Hamasz dokumentumok kiszivárogtatásán alapultak, és „belső, legszigorúbb titokként” mutatták be azokat. Mindkét cikk összhangban volt Benjamin Netanjahu miniszterelnök által képviselt üzenetekkel.
Az ellenzék vezetője, Jair Lapid ma nyilatkozott az ügyről, és azt írta: „A miniszterelnöki hivatalban zajló ügy a biztonsági rendszer és a miniszterelnök, valamint környezete közötti szoros kapcsolat középpontjában áll.” Hozzátette: „Netanjahu már most, szokásához híven, próbálja távol tartani magát az ügyről, és másokra hárítani a felelősséget, de a tények épp az ellenkezőjét mutatják: személyesen felelős minden dokumentumért, szóért vagy információért, ami az irodájából kikerül.”
Lapid szerint: „Külső ellenségeink nehéz kihívást jelentenek, de a belső veszély és a döntéshozás legérzékenyebb központjában kialakult helyzet megrendíti az izraeli polgárok háborús irányításba és a legérzékenyebb, legrobbanékonyabb biztonsági kérdések kezelésébe vetett bizalmát.” A Nemzeti Egység Párt elnöke, Benny Gantz szintén reagált az ügyre a X hálózaton: „Anélkül, hogy belemerülnék a miniszterelnöki hivatal működését érintő vizsgálat részleteibe, fontos hangsúlyozni egy dolgot: a miniszterelnök felelős mindazért, ami a hivatalában történik, jóban és rosszban” – írta Gantz.
Netanjahu hivatala válaszul közölte: „Míg a miniszterelnöki hivatalból nem történt semmiféle szivárgás, addig számos olyan szivárogtatás történt, amelyeket az izraeli és nemzetközi médiában közöltek, és amelyek részleteket fedtek fel a túszok visszaszerzését célzó tárgyalásokról, a kabinet titkos üléseiről és más érzékeny fórumokról – anélkül, hogy bárkit is kihallgattak volna.” A hivatal hozzátette: „Nem véletlen, hogy Netanjahu miniszterelnök azonnali feloldását követelte a vizsgálatra vonatkozó közzétételi tilalomnak, amelynek folytatása csak a hivatalának lejáratására irányul.”