A jeruzsálemi városi törvényszék jóváhagyta a felek egyezségét, miszerint az Izraeli Vasút és a Danel őrző-védő cég 16 000 sékel (1,7 millió forint) összegű kártérítést fizet Maya Melitznek, akit egy őr arra kért, szálljon át egy másik személykocsira, mert ahol addig ült, ott férfiak imádkoztak.
A felek között egyébként végül nem volt vita abban, hogy a helyéről felállított utas jogosult a kártérítésre, mert a vasúttársaság alkalmazottjainak és a nevükben szolgáltatást nyújtóknak nincs joguk az utasokat helycserére utasítani akkor sem, ha egyes vallásos utasok éppen a napi imájukat végzik.
A Maya Melitz képviseletében eljáró ügyvédek, akik a Reform Mozgalom Izraeli Vallási Akcióközpontjának (IRAC) és az Izraeli Nők Hálózata (IWN) jogi osztályát vezetik, az egyezséggel kapcsolatban a következőket nyilatkozták: „Fontos és jelentős bírósági határozat ez a mai, mert ez egy újabb előrelépést jelent az általunk képviselt szervezetek kampányában a nők kirekesztése ellen.”
Hozzátették: „A határozat megfogalmazza azt, aminek világosnak kell lennie társadalmunkban, hogy a vasúti alkalmazottak nem utasíthatnak, sőt nem is kérhetnek meg egy nőt arra, hogy hagyja el a helyét amiatt, mert jelenléte zavar néhány férfit, még akkor sem, ha a férfi utasok éppenséggel imádkoznak a járművön. Fájdalmas, hogy továbbra is kénytelenek vagyunk ilyenek miatt bíróságok előtt küzdeni, és örvendetes, hogy a bíróság ezúttal világossá tette a vasúti őröknek is, mit kell ezen érteni. A nők jelenléte nem sérti a ‘szemérmességi előírásokat’ (cniut). Jelenlétünk a nyilvános tér része, és onnan nem mozdíthatnak csak úgy el minket.”
Ügyvéd, az Izraelinfo állandó szerzője. Az ELTE ÁJTK-n és a CEU alkotmányjogi karán végzett. 1995 óta él Izraelben. Jogászként dolgozik egy magáncégnél, mediátor (bírósági közvetítő). Izrael központjában él férjével és négy gyermekükkel. Hobbija az állampolgári ismeretek és az izraelinfo.com magazin, aminek főszerkesztő-helyettese.