A BBC idén is kihirdette a világszerte leginspirálóbbnak és legbefolyásosabbnak ítélt 100 nő listáját. A BBC 100 Women kiemelte, hogy azzal tiszteleg a nőknek különösen nehéz 2024-es évben, hogy megünnepli és elismeri közülük azokat, akik – teherbíró képességük révén – változást mozdítanak elő, miközben a világ maga is változik körülöttük.
A lista nem fontossági sorrendben van összeállítva, és többek között szerepel rajta Sunita Williams űrhajós, a csoportos nemi erőszakot túlélő Gisèle Pelicot, Sharon Stone színésznő, Rebeca Andrade és Allyson Felix olimpiai sportolók, Raye énekesnő, a Nobel-békedíjas Nadia Murad, Tracey Emin képzőművész, Adenike Oladosu klímavédő, Cristina Rivera Garza író, valamint Karikó Katalin Nobel-díjas kutatóbiológus.
A listába beválasztott három izraeli nő társadalmi- és közéleti aktivista, akik mind Izraelben, mind a nemzetközi színtéren változást hirdetnek és igyekeznek előmozdítani: Einav, a Gázában a mai napig túszként tartott Matan Zangauker édesanyja, valamint Anat Hoffman és Danielle Cantor.
Zangaukerről azt írták, hogy kitartóan dolgozik az elraboltak kiszabadításáért és hétről hétre „cselekvésre és a nyilvánosság mozgósítására” szólítja fel a vezetőket. Azt is megjegyezték, hogy aktivizmusa alatt szókimondó kritikusa lett az izraeli kormánynak, „amely eddig nem találta meg a módját az elraboltak hazahozatalának, és teszi ezt annak ellenére, hogy ő maga korábban Benjamin Netanjahu pártjának szavazója volt”.
Anat Hoffman mögött több évtizedes kampány áll a nemek közötti egyenlőségért és a zsidó vallási pluralizmusért. A Siratófal Asszonyai (Women of the Western Wall) vezetőjeként évtizedek óta harcol a nemi egyenlőségért annak érdekében, hogy az ortodox monopóliumot, a nők kirekesztését és elhallgattatását megtörve a reformer zsidó vallásos nők is tórát olvashassanak és imádkozhassanak a Siratófal előtt Jeruzsálemben.
Danielle Cantor a lista legkevésbé ismert izraeli nyertese. A koronajárvány idején megalapította a „Szolidaritási Kultúra” (Culture of Solidarity) elnevezésű szervezetet, amely „a kölcsönös segítségnyújtás összehangolására és megszervezésére jött létre a koronaválság kezdetekor, és amely azóta az ország minden részéből érkező résztvevők széles körű mozgalmává nőtte ki magát a kölcsönös segítségnyújtás és a közösségi elkötelezettség érdekében Izraelben, valamint Júdea és Szamária területén” – olvasható az indoklásban. A „Szolidaritás Háza” jelenleg a tel-avivi Beit Romanóban található, ahol tevékenységüket végzik a társalapítóval, Alma Beckkel. Itt egy olyan közösségi teret biztosítanak, amely alternatív központjává vált az izraeli és palesztin területeken elkövetett emberi jogi jogsértésekről szóló vitáknak, valamint kulturális és oktatási tevékenységeknek” – írják. „Cantor írta és fényképezte a Spreads című művészeti kiadványt, amely az étkezési kultúra segítségével vizsgálja a régió közösségeinek identitáspolitikájának árnyalatait. A Women Peace Sit-In kollektíva tagjaival együtt Cantor aktivistaként vesz részt olyan tüntetéseken, amelyeken azonnali tűzszünetet és egy fenntartható békemegállapodást követelnek a Közel-Keleten”.
A BBC listáján négy palesztin aktivista is szerepel: Inas al-Ghaul, szakmája szerint agrármérnök, aki fa és üveg alapanyagokon, valamint napenergián alapuló sótalanító berendezések létrehozásáért dolgozik a gázai vízválság leküzdésére. Shirin Abed gyermekorvos a Gázai övezetben végzett munkájának köszönheti a részvételt ezen a listán. A 22 éves újságírót és költőt, Plastia Alquadot 4 millióan követik az Instagramon, ahol a gázai háború alatti életét írja le. Hamarosan megjelenik egy könyve is, amelyet a helyzetről írt, és amely a „Gáza szemei” címet viseli. A negyedik palesztin képviselő Yasmin Majali divattervező.
Ügyvéd, az Izraelinfo állandó szerzője. Az ELTE ÁJTK-n és a CEU alkotmányjogi karán végzett. 1995 óta él Izraelben. Jogászként dolgozik egy magáncégnél, mediátor (bírósági közvetítő). Izrael központjában él férjével és négy gyermekükkel. Hobbija az állampolgári ismeretek és az izraelinfo.com magazin, aminek főszerkesztő-helyettese.